0532 717 4652 info@ikaulus.com

Çalışma İzni

Türkiye’de Yabancılara Çalışma İzni Alma

Oturma izni olan yabancılara Çalışma izni yapıyoruz. Yabancı ülke vatandaşlarına Türkiye’de çalışma izni yapılmaktadır. Resmi çalışma izni yapmak için oturma izniniz olaması gerekmektedir. Türkiye’de bir iş yerinde yabancı çalıştırmak isteyenlere online çalışma izni başvurusu ve takibi yapmaktayız. Çalışma izni başvuru işlemleri için bizi arayabilirsiniz. Yabancılara online çalışma izni Çalışma Bakanlığı Web Sitesi Üzerinden yapılmaktadır. Bir yabancıya resmi çalışma izni yapabilmek için o iş yerinde 5 Türk’ün SGK lı olarak çalışma zorunluluğu mevcuttur. Çalışma Bakanlığının web sitesi üzerinden online başvuru yapılarak gerekli dökümanlar sisteme girilir ve başvuru tamamlanır.

Yabancılara Çalışma İzni Başvurusu

Çalışma izni ya da çalışma izni muafiyeti, ikamet izni yerine geçer. Bir çalışma izni kartınız var ise oturma izni almanıza gerek yoktur. Çalışma izni alan yabancılar oturma izni başvurusu yapamaz, oturma izni hali hazırda var ise oturma izni uzatma işlemde yapamaz.

Yabancılara Çalışma İzni Yurt Dışı Başvurusu

Yurt dışından yapılan başvuruya istinaden çalışma izni verilen yabancı, çalışma izninin geçerliliğinin başladığı tarihten itibaren altı ay içinde Türkiye’ye gelmek zorundadır. Bu süre içinde Türkiye’ye gelmeyen yabancının çalışma izni iptal edilir. Bir iş sözleşmesi ve noter onaylı iş davetiyesi yabancı ülke vatandaşına gönderilerek yapılmaktadır. Türkiye’de yabancılara çalışma izni başvuru işlemleri yapılmaktadır.

Yabancılara Çalışma İzni Yurt İçi Başvurusu

Bir yabancı ülke vatandaşının çalışma izni başvurusu yapabilmesinin birinci kriteri kişinin oturma izni kartının olması gerekmektedir. Oturma izni olan her yabancı şartlar uygun olursa çalışma iznine başvurabilir.

Türkiye’ye giriş yapacağı tarih itibarıyla, geçerli ikamet veya çalışma izni bulunanlar yabancılar vizeden muaftırlar

 

 

 

Türkiye’de yabancı çalışma izni yaptırmak için hemen bizi arayınız… 

ikamet izni alma internet reklamı